Місцева пожежна охорона

РАДІ ВАС ВІТАТИ НА СТОРІНЦІ

ШИШАЦЬКОЇ МІСЦЕВОЇ ПОЖЕЖНОЇ ОХОРОНИ

Створена  комунальна організація (установа) «Шишацька Місцева пожежна охорона» 31 березня 2003 року. Місцева пожежна охорона здійснює свою діяльність відповідно до Положення про Місцеву пожежну охорону в Шишацькому районі, затвердженого рішенням 17 сесії першого скликання Шишацької селищної ради  від 29.11.2016 р.

Місцеву пожежну охорону очолює Ярош Володимир Володимирович. Чисельність працівників згідно штатного розпису МПО становить 17 осіб.

Місце знаходження: Місцева пожежна  охорона знаходиться в будівлі за адресою смт.Шишаки, вул. Кирила  Осьмака, 19. тел: (05352) 91-5-55      електронна адреса: Shishaki112@ukr.net

Працівники Місцевої пожежної охорони щодоби  заступають на цілодобове чергування  спільно з 3 Державним пожежно-рятувальним постом (смт.Шишаки) та  обслуговують територію всього Шишацького району.

Місцева пожежна охорона бере участь у гасінні пожеж, ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, проведенні рятувальних робіт; проводить протипожежну пропаганду серед населення з метою запобігання пожежам та наслідкам від них.

Основними завданнями Місцевої пожежної охорони є:

- забезпечення постійної готовності сил і засобів МПО до ліквідації надзвичайних ситуацій;

- запобігання виникненню пожеж та нещасним випадкам під час пожеж;

- гасіння пожеж, рятування людей, надання допомоги у разі ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій;

- надання, з використанням спеціальних аварійно-рятувальних засобів, допомоги громадянам (населенню) у разі виникнення подій у побуті, які загрожують їхньому життю і здоров'ю або можуть завдати матеріальної шкоди;

- організація відновлювальних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

З питань організації несення служби, гасіння пожеж, експлуатації пожежної техніки та пожежно-технічного обладнання МПО керується нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність державних пожежно-рятувальних підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України.

Місцева пожежна охорона має відокремлений підпорядкований підрозділ - «МІСЦЕВА ПОЖЕЖНА КОМАНДА с. Михайлики» (скорочено – МПК). Це місцевий пожежно-рятувальний підрозділ, утворений Шишацькою селищною радою в складі Шишацької місцевої пожежної охорони, як структурний підрозділ для забезпечення місцевої пожежної охорони території, що увійшли до складу Шишацької селищної об’єднаної територіальної громади, та прилеглих сільських рад.

МПК здійснює свою діяльність відповідно до Положення, затвердженого рішенням 38 сесії першого скликання Шишацької селищної ради від 07.08.2018 р.

МПК у своїй діяльності підпорядковується МПО та Шишацькій селищній раді Шишацького району Полтавської області, а під час пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій – керівнику гасіння пожеж або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Місцезнаходження МПК: 38013, Україна, Полтавська область, Шишацький район, село Михайлики, провулок Молодіжний, будинок №15А.

1. Мета та завдання МПК
    1. Метою та завданнями МПК, як підрозділу місцевої пожежної охорони є:
      1. Захист життя і здоров’я громадян, комунальної, приватної, колективної та державної власності від пожеж, підтримання  належного рівня пожежної безпеки на підприємствах, установах, організаціях і в населених пунктах в територіальних межах зони відповідальності.
      2. Забезпечення пожежної безпеки, запобігання виникненню пожеж та нещасним випадкам під час пожеж.
      3. Гасіння пожеж, рятування населення, а також надання допомоги у ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій.
      4. Охорона від пожеж об’єктів та територій за договорами.
      5. Надання платних послуг відповідно до законодавства.
      6. Надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення відповідно до отриманої ліцензії.
      7. Виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню пожеж та загибелі людей на них, мінімізацію наслідків таких пожеж шляхом проведення агітаційно-масової та роз’яснювальної роботи.
      8. Інформування територіального органу ДСНС України у Полтавській області та органів місцевого самоврядування про факти виникнення пожеж, порушення вимог правил пожежної безпеки.
      9. Здійснення інших функцій, в тому числі функцій протипожежної служби цивільного захисту, функцій оперативно-чергової служби у відповідності до завдань, визначених у Положенні про Шишацьку місцеву ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області у різних режимах її функціонування як в мирний час, так і в умовах особливого періоду.

З повагою начальник Місцевої пожежної охорони Володимир Ярош