Засідання «круглого столу» з питань надання послуг соціальної реабілітації дітей-інвалідів

Дата: 16.08.2017 08:35

15 серпня 2017 року, за ініціативи директора територіального центру Світлани Васильченко у відділенні денного перебування Територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Шишацької селищної ради відбулося засідання «круглого столу» з питань надання послуг соціальної реабілітації дітей-інвалідів на тему: «Участь громади у вирішенні важливих питань дитячої реабілітації».

У заході приймали участь працівники територіального центру, а також батьки дітей-інвалідів.

Питання соціального захисту дітей з обмеженими фізичними можливостями не втрачає своєї актуальності, незважаючи на те, що цьому питанню постійно приділяється увага, як на законодавчому рівні , шляхом закріплення прав, пільг та компенсацій дітям-інвалідам, так і на суспільному рівні, шляхом передбачення державних гарантій їх економічної та моральної підтримки.

Світлана Васильченко звернула увагу на те , що в Шишацькому районі проживає чимало дітей-інвалідів і всі вони потребують уваги, турботи та суспільно-трудової адаптації, згідно з їх індивідуальними здібностями.

З відкриттям відділення дитячої реабілітації в Територіальному центрі, котре планується незабаром, послуги будуть спрямовані на відновлення оптимального фізично-інтелектуального, психічного і соціального рівня життєдіяльності особи з метою сприяння її інтеграції в суспільство, адже виділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів в окрему самостійну групу є життєво необхідним у зв’язку з їх беззахисністю, важкістю соціальної адаптації в суспільстві, що пов’язане з особливими умовами, в яких відбувається формування особистості даної групи дітей. Нагляд за динамікою дитячої інвалідності та пошук шляхів впливу на неї, удосконалення чинного законодавства щодо соціального захисту дітей-інвалідів — одне з найважливіших завдань правової держави, відмітила у своєму виступі Світлана Васильченко.

Крім того, батьки особливих дітей підтримали взаємодію органів місцевого самоврядування Шишацької селищної ради з громадськістю, спрямовану на залучення жителів громади до активної участі в сфери соціального розвитку громади через подання проекту облаштування спеціалізованого дитячого майданчика та відкритого голосування в рамках «Бюджету участі»