Водохреща: традиції святкування та правила безпечного купання

Дата: 17.01.2018 08:40

Правила безпечного купання в ополонці

Головне правило від рятувальників: не варто обирати для занурення безлюдні та непристосовані для цього місця. При масових купаннях, рятувальники та медики завжди перебувають поруч. Тож у разі чого, зможуть оперативно допомогти. Безпосередньо перед купанням в жодному разі не можна вживати алкоголь! Варто взагалі нічого не їсти, або ж перекусити чимось жирним. Трішки. Також не дозволяється курити. Одна викурена цигарка знижує температуру пальців ніг на 1 градус. А тепло перед зануренням у крижану ополонку вкрай необхідне. Для новачків ідеальною буде температура від 2 до 5 градусів морозу. Не варто, роздягнувшись, одразу стрибати у воду. Перед зануренням обов’язково треба розігріти тіло кількома фізичними вправами. Занурюватися потрібно поступово. Проте не повільно, бо можна за цей час замерзнути. Якщо ж це робити занадто швидко, то організм зреагує підвищенням тиску. У воді – змочити обличчя. Потрібно досягти певної глибини, а не плавати. Новачкам не варто бути у воді довше 10 секунд. Також, хоча це зобов’язує робити традиція, не треба першого ж разу занурюватися у крижану воду з головою.  Це може спричинити спазми судин головного мозку. Тому не зайвим буде захопити шапочку для купання. Одразу після купання потрібно розтерти тіло махровим рушником. Проте не слід робити це до почервоніння. Після цього – одразу у тепле приміщення або ж швиденько вдягнутися. Одяг має бути без застібок, блискавок та ґудзиків. Принаймні, той що одягається безпосередньо на тіло. Уявіть собі як, вийшовши із крижаної води, ви будете застібати ґудзики замерзлими пальцями! Якщо, роздягаючись до купання, одяг потрібно знімати знизу вверх, то одягатися потрібно зверху донизу. Адже головне – не застудити грудну клітку. Не варто після купання затримуватися для фотосесій! Після такого позування перед камерами, можна не один день провести у лікарні! Якщо ж здоров’я не дозволяє вам зануритися в ополонку на свято Водохреща, то не варто засмучуватися. Духівники запевняють, не менш цілющий ефект Йорданської води можна відчути, випивши освяченої води на Водохреща. Нагода як скупатися, так і спробувати освяченої води, буде вже незабаром. Шишацький районний сектор Головного управління ДСНС України у Полтавській області попереджає - готуйтеся до свята Водохреща з розумом та будьте здорові!

Начальник 3 ДПРП 1 ДПРЗ

ГУ ДСНС України у Полтавській області