Спеціальне рятувальне обладнання для КП "Місцева пожежна охорона"

Дата: 27.12.2016 09:19

В сучасних умовах різноманітності матеріалів наші помешкання, приміщення  установ та організацій усе більш насичуються новими, і часом надзвичайно небезпечними речовинами і матеріалами, особливо синтетичними і полімерними, при горінні яких виділяються токсичні, небезпечні для життя людей гази. Сухі дані свідчать про те, що часто продукти горіння, дим і знижена концентрація кисню стають  тими  небезпечними чинниками пожеж, від яких гинуть люди при пожежах.

Фактично, щодоби на чергування, разом з черговим караулом 3-го ДПРП (смт.Шишаки) на одному пожежному автомобілі заступають  пожежні з Місцевої пожежної охорони. Близько 80% пожеж на  території  Шишацької об’єднаної  територіальної  громади виникає в  житлових  будинках  громадян, які супроводжуються  виникненням  значного задимлення,  що  ускладнює проведення  розвідки  місця  пожежі, робіт  з  рятування  та  евакуації  громадян,  своєчасної  та  ефективної  ліквідації  пожеж в  середовищі, де неможливе перебування людей без засобів захисту органів дихання,  що в свою чергу не  дає  змоги  надати  негайну  допомогу  громадянам  які залишаються  в  задимлених  приміщеннях.

Завдячуючи підтримці депутатського  корпусу Шишацької селищної  ради  та  селищного голови Тутки Олександра  Івановича, з метою підвищення рівня безпеки своїх громадян, належного функціонування підрозділу місцевої пожежної охорони, на черговому засіданні сесії,  з бюджету Шишацької селищної ради було виділено  кошти для КП "Місцева пожежна охорона" на придбання спеціального рятувального обладнання.

Зокрема придбано апарати Dräger PSS 3000. Це  нове покоління високоефективних дихальних апаратів для пожежних. Завдяки поєднанню комфорту і виключно якісної пневматики цей апарат ідеально підходить для задач, де простота і зручність експлуатації мають першочергове значення. Професійний дихальний апарат зі стисненим повітрям (Dräger PSS 3000) легкий (близько 10-12 кг з наповненими балонами) та водночас міцний і швидко та зручно надягається. Цей сучасний дихальний апарат в комплекті з повнолицевою  панорамною маскою забезпечує максимально можливий захист органів дихання та зору від впливу небезпечних факторів пожежі під час гасіння та проведення пожежно-рятувальних робіт в  зоні задимлення протягом 40-50 хв. Раніше найближчим хто міг  надати подібну допомогу був підрозділ розташований  на  значній  відстані, близько 50 км  в  м. Миргород.

Крім того не слід забувати,  що  через територію  громади  проходить  залізнична колія «Південної залізниці» тому не  виключена  загроза  виникнення  аварій на  залізничному  транспорті  з  викидом  хімічно-небезпечних речовин,  також  на  території  громади  знаходяться  два  хімічно-небезпечних  об’єкти, ліквідація  аварій  на яких  не  можлива  без  використання  апаратів  захисту  органів  дихання.