УВАГА! Загроза весняного паводку

Дата: 20.03.2018 11:52

Фото без опису   Весняний паводок - природне явище, що може призвести до непередбачуваних наслідків. Усе залежить від погодних умов: паводок може пройти тихо - непомітно, а може наробити лиха.

Період весняної повені особливо небезпечний для тих, хто живе поблизу річки, ставка, водойми. Звикаючи взимку користуватися пішохідними переходами по кризі, багато хто забуває про небезпеку, що приховує крига навесні.

Лід на річках під час весняного паводку стає крихким, «з'їдається» зверху сонцем, талою водою, а знизу підточується течією. Дуже небезпечно по ньому ходити: у будь-який момент може розсипатися під ногами та зімкнутися над головою.

Перебуваючи на водоймах, будьте гранично уважні, не залишайте дітей без нагляду, не дозволяйте їм виходити на лід. Пам'ятайте, дотримуючись заходів безпеки, ви зберігаєте життя собі та своїм близьким.

Слід знати та пам'ятати:

- на весняному льоду легко провалитися;

- швидше за все, процес розпаду льоду відбувається біля берегів;

- весняний лід, вкритий снігом, швидко перетворюється на пухку масу.

Пам'ятка про дії населення при підтопленні житлових будинків у період весняного паводку:

- постійно стежте за рівнем води в річці або водоймі, слухайте прогнози погоди;

- завчасно домовтеся з родичами, знайомими про можливе перебування у них при погіршенні паводкової ситуації, а також розміщення домашніх      тварин і птиці;

- складіть особисті документи, гроші, цінні речі в непромокальний пакет;

- перенесіть на верхній поверх будівлі (горище) цінні предмети та речі, запас прісної води та консервовані продукти харчування, що довго     зберігаються;

- при загрозі затоплення будинку вимкніть газ, електрику, загасіть вогонь у печах;

- закрийте всі вікна та двері на першому поверсі, при необхідності забийте їх дошками або фанерою, щоб не розбилися вікна;

- слухайте та виконуйте рекомендації місцевої влади.

Будьте уважні й обережні! Лід навесні небезпечний!

Шишацький РС ГУ ДСНС України у Полтавській області