ЗВЕРНЕННЯ ВЕЛИКОБАГАЧАНСЬКОГО ОБ'ЄДНАНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата: 25.01.2019 13:22

Шановні підприємці !

Великобагачанське об’єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області з метою захисту прав застрахованих осіб повідомляє, що відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного соціального внеску (ЄСВ).

Єдиний внесок для платників, в тому числі фізичних осіб - підприємців, встановлюється у розмірі 22 відсотки до бази нарахування, але не менше мінімального страхового внеску, який з 1 січня 2019 року становить 918,06 грн. на місяць, і розраховується виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (4173*22%). Обов'язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше ніж мінімальний страховий внесок. Зарахування страхового стажу здійснюється лише при умові сплати ЄСВ, а майбутній розмір пенсії напряму залежить від розміру страхового стажу та розміру сплаченого єдиного внеску.

Нагадуємо, що на підставі ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у 2019 році у 60 років можуть піти на пенсію особи, які мають не менше 26 років стажу. Щороку необхідний стаж збільшується на 12 місяців та у 2028 році буде становить не менше 35 років.

Отже, шановні підприємці, для набуття права на майбутнє пенсійне забезпечення уже сьогодні необхідно турбуватися про особистий стаж.

Своєчасно та в повному обсязі сплачуйте єдиний соціальний внесок.

Великобагачанське об’єднане управління

Пенсійного фонду України Полтавської області